ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

×

Message

Failed loading XML... StartTag: invalid element name Extra content at the end of the document

Άλλο ένα επιτυχημένο τουρνουά για τον αθλητή του Smash tripolis tennis club αυτή τη φορά στο Ξυλόκαστρο και το εορταστικό τουρνουά του ομίλου.

Στην κατηγορία άντρες 35+ ο Δημήτρης Δουκουμόπουλος κατέκτησε τη 2η θέση σε ένα δύσκολο ταμπλό γεμάτο ανατροπές.

Κέρδισε το Χρυσανθακόπουλο 46 75 108 , τον Αγγελόπουλο 63 64 , τον Κρυεζίου 64 63 και ηττήθηκε στον τελικό από το Νο 2 του ταμπλό Καζάνη με σκορ 64 46 76(5).

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στο Δημήτρη Δουκουμόπουλο τόσο για την πολύ επιτυχημένη πορεία του όλο το 2018 όσο και για την αγάπη του για το άθλημα της αντισφαίρισης, που τον οδηγεί στο να συμμετέχει σε πολλά τουρνουά ετησίως ανά την Ελλάδα.

Ολοκληρώθηκε μετά από 1 μήνα αγώνων το μεγάλο τουρνουά του Smash tripolis tennis club, στο οποίο οι αθλητές χωρίζονται σε επίπεδα ανάλογα με τα χρόνια προπόνησης και την τενιστική τους εμπειρία. Στην κατηγορία D1 συμμετέχουν οι πιο έμπειροι αθλητές και οι αγώνες σε όλες τις κατηγορίες είναι knock out.

D3 γυναικών: 1η Τσιριμπή Βίκυ – 2η Παπακωνσταντίνου Μαριλένα

Η οργανωτική επιτροπή του τουρνουά θα ήθελε δημόσια να ευχαριστήσει τους χορηγούς για την πολύτιμη βοήθειά τους:

Ostra Menalon Luxury Suites, Arcafroz, Τσικάκης-Γιαννόπουλος, Βασιλείου-Supply Chain and Logistics, Πεινακοθήκη παραδοσιακή ταβέρνα, Bistorming, Masterplay Tennis e-shop, Γλυκοπωλείο, CodePlus-Υπηρεσίες πληροφορικής.

Άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση και σταθεροποίηση της απόδοσης των τελευταίων μηνών για το Θάνο Κακουρίδη. Αυτή τη φορά στο Ε3 41ης εβδομάδας που έγινε στην Καλαμάτα πριν λίγες μέρες.

Στον πρώτο γύρο ο Θάνος ως seed 1 είχε bye. Στο 2ο γύρο κέρδισε τον Τούλα με σκορ 41 40. Στον 3ο γύρο κέρδισε το συμπαίκτη του στο Smash Μίταλα με σκορ 40 53. Στον ημιτελικό κέρδισε το Λαμπρόπουλο με σκορ 60 62, ενώ στον τελικό ηττήθηκε από τον Δημόπουλο στο 3ο σετ με σκορ 76(5) 26 61.

Επόμενος στόχος για τον Κακουρίδη το ενωσιακό κάτω των 14άρων ετών στην Κόρινθο το Σαββατοκύριακο 10-11 Νοεμβρίου.

Ο αθλητής του Smash Γιώργος Μίταλας στον προτελευταίο αγώνα της χρονιάς κατέκτησε για μια ακόμα φορά την 1η θέση, αυτή τη φορά στην Τρίπολη και το τουρνουά κάτω των 10 ετών που διοργανώθηκε από την Αεκ στο δημοτικό αθλητικό κέντρο.

Σε ταμπλό 32 ατόμων ο Μίταλας κέρδισε τον Ανδρουτσόπουλο (Αεκ) 40 40, τον Τουμπανιάρη (Κόρινθος) 40 40, τον Παναγιωτόπουλο (Α.Σ.Πέρα) 40 41 και στον τελικό τον Ευσταθιάδη (Ξυλόκαστρο) 41 40.

Το τελευταίο τουρνουά της χρονιάς για το Γιώργο Μίταλα θα γίνει στο Άργος και τις εγκαταστάσεις του Athlisis tennis club.

Άλλο ένα επιτυχημένο τουρνουά για το Γιώργο Μίταλα, αυτή τη φορά στο προπαιδικό κάτω των 10 ετών που έγινε στις εγκαταστάσεις του Σ.Α.Τ.

Ο αθλητής του Smash και του Αρκαδικού ομίλου αντισφαίρισης κέρδισε συνολικά 4 αγώνες κατακτώντας για μια ακόμα φορά την 1η θέση του τουρνουά.

Ο Γιώργος κέρδισε τους: Οικονομόπουλο (42 41), Δημητρέλη (40 40), Ευσταθιάδη (42 24 51) και Γριβάκη (41 40) στο μεγάλο τελικό.